Chorizo ​​në dreq

Këto choricitos do të na befasojnë jo vetëm nga mënyra se si janë përgatitur, por edhe nga struktura e tyre krokante. Ne jemi duke shkuar tek ...

Pule me salcë vere të kuqe

Kjo recetë është bërë me shumë pasion dhe duke i bërë homazh ngjyrës dhe potencialit të verës së kuqe. Dishshtë një pjatë e shijshme ...

Calzone pule me fara

Calzone pule me fara

Calzone është një mënyrë tjetër argëtuese dhe e mbledhur për të ngrënë pica. Ai përbëhet nga të njëjtët përbërës që ...

Lasagna Quesadilla pule

Lasagna Quesadilla pule

Nëse ju pëlqen ushqimi meksikan, këtu është një recetë e versionuar me përbërës shumë të veçantë. Ky lloj lazanje është ...

Tortë me kungull i njomë

Tortë me kungull i njomë

Kjo pjatë është e shijshme dhe shumë e lehtë për t’u përgatitur. Ne jemi në sezonin e kungujve të njomë, ato janë të shëndetshme dhe të pasura me fosfat, ...

Sallatë California

Sallatë California

Kjo sallatë e hollë e Kalifornisë është ajo që ne duam të hamë më shumë për këtë sezon të nxehtë. Për dashamirët e ...

Iriq cookie

Iriq cookie

Kjo recetë është padyshim një mënyrë për të bërë biskota dhe ku fëmijët mund të argëtohen duke i bërë këto të mrekullueshme ...