Бискот од манго

Оваа манго торта ќе донесе допир со тропска арома и вкус на нашите појадоци и летни закуски. Ако сакате да го сервирате како десерт, пробајте да додадете сладолед или шербет.

Состојки: 1 зрело манго, 100 гр. шеќер, 100 гр. маслиново масло со мала киселост, 300 гр. брашно за пециво, 1 кесичка прашок за пециво, 3 лажици брашно од пченка или соја, сок од 1 портокал и 1 лимон, цимет, малку сол

Подготовка: Првото нешто што го правиме е да вриеме сок од лимон, сок од портокал, шеќер и манго, излупен и исечен на парчиња. Оставивме сè да карамелизира околу 15 минути и нека се излади малку.

Сега го мешаме квасецот со брашното, маслото, малку сол и малку мелен цимет. Додадете ја малку топла мараго карамела и добро измешајте така што ќе остане униформа маса. Ние ги резервираме парчињата.

Сега тестото го истураме во намастен правоаголен калап или со масна хартија. Вертикално ги воведуваме парчињата манго по должината на калапот за да може да се видат при сечење на тортата. Ние печеме половина час на загреана температура од 190 степени. Одмрзнете и оставете да се излади на решетка.

Слика: Лакаситаверде

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.