Пакувања пакувања со тестенини Фило: сирење и нешто друго ...


Тесто Фило, тоа фино тесто што се користи толку многу во арапската кујна, како на пример во подготовката на МАРОКЦАНСКОТО БЕСНО, ни дава многу игра и можеме да го наполниме правејќи пакетчиња од мноштво состојки. Тука ви предлагаме 2 пломби со два вида сирење, дуња и богат џем од цреши Јерте.

За 24 пакетчиња: 24 квадрати тесто фило, 12 квадрати сирење Манчего, 12 квадрати бри, 12 квадрати желе дуња, 1 мала тегла џем од цреша Јерте, маслиново масло за пржење.

Подготовка: За пакетите со сирење со дуња, го ставаме секое тако сирење Манчего врз тако дуња и ги завиткаме во квадрат од тесто фило. Затворете ги пакетите и пржете ги кратко во тава со многу врело масло. Исцедуваме на абсорбента хартија.

За пакетите со бри, парчињата бри ги ставаме на другите 12 квадрати тесто фило, и на нив лажица џем од цреша. Ги затвораме пакетите, пржете ги на врело масло. Исцедуваме на абсорбента хартија.

Ние ги сервираме двата типа пакети, добро измешани, добро одделно.

Слика: Клавсон

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.