Крем сунѓерска торта

Не знам дали од фотографијата можете да цените што сунѓерести каква е оваа торта. Тоа е претстава. Има јајца, крем и рендана кожа од лимон, многу основни состојки со кои добиваме исклучителен резултат.

Без путер или масло затоа што дата Тоа е она што обезбедува маснотии. На површината ќе ставиме малку шеќер што ќе создаде а деликатна краста крцкав. Охрабрете се да го пробате затоа што ќе го сакате.

Крем сунѓерска торта
Меки, нежни ... така е оваа едноставна кремска торта.
Автор:
Кујна соба: Традиционален
Тип рецепт: Десерт
Порции: 12
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 3 HUEVOS
 • 180гр шеќер
 • 300 гр течна павлака
 • 250 гр брашно
 • Ренданата кожа на лимон
 • малку сол
 • 1 плик од квасец Кралски тип
Подготовка
 1. Во сад ги ставаме 3-те јајца и шеќерот.
 2. Ние го монтираме со прачки најмалку 10 минути.
 3. Го додаваме кремот и продолжуваме да се монтираме уште две минути.
 4. Додадете го брашното, просејувајќи го, малку сол, ренданата кожа од лимон и пликот со квасец.
 5. Се мешаме сè додека не се интегрира добро.
 6. Ние ја ставаме смесата во калап со дијаметар од 24 сантиметри. Посипуваме шеќер на површината.
 7. Се печеме на 180 (загреана рерна) приближно 40 минути.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 290

Повеќе информации - Како да се ароматизира шеќерот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.