Специјална торта Орео за Ноќта на вештерките

Удари што бие. Токму тоа е оваа кремаста и застрашувачка курва. Колачот е инспириран од колачи со нечистотија Американците, буквално „нечистотија“, кои симулираат тенџере или лепенка земја зафатена со црви.

Тие се подготвуваат со фил од пудинг од ванила, крем и крем сирење. Земјата е направена со мелени колачиња, обично чоколадо. Како ќе го украсиме овој десерт за да го прилагодиме на ноќта на Ноќ на вештерките? Ајде да видиме.

Рецепт инспириран од сликата на Добар апетит


Откријте други рецепти на: Празници и посебни денови, Десерти за деца, Забавни рецепти, Рецепти за Ноќта на вештерките, Рецепти Орео

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Сан Новас Јолокаскас dijo

  Го сакам тоа!!!

 2.   Нимфа dijo

  Многу добар рецепт! Две прашања:
  Првиот, ако купите крем во прав, како да направите еквивалент на еден литар? Бидејќи ако измешате плик со млеко, ќе добиете приближно еден литар крем, но во овој случај, колку пликови би биле потребни?
  Второто, мислам дека чекор 2 е слабо изразен бидејќи ако го мешате крем сирењето со кремот, тогаш во чекор 3 не можете да го мешате одделно со путерот, мислам дека мислевте на кремот со кремот, нели ?
  Поздрав и благодарам!

  1.    Алберто dijo

   Па, количината на прав е еквивалентна на околу 900 ml. на млеко приближно.