Снежен колач од кокос, киви и вар

Состојки

 • 1 Основна фунта торта дебела
 • прав од киви
 • вода
 • рендан кокос
 • шлаг
 • шеќер за шеќер (4 лажици на 250 мл крем)
 • кора од вар

Презентиран на многу забавен и софистициран начин, но лесен за правење, особено ако купиме добра готова пандишпан. Останатото е да се подготви крем од желатин и камшик во прав. Па ќе добиеме торта со многу егзотичен вкус и со многу божиќен и зимски изглед.

Подготовка:

1. Откако ќе ја имаме тортата подготвена и ладна, ја сечеме на еднакви коцки. Оние со кора, ние го отстрануваме.

2. Подгответе го киви желе со количество вода означена на пакувањето. Кога е мелење, ние ќе го набудуваме. Веднаш штом ќе го забележиме кремасто, со текстура што можеме да ја шириме, го вадиме од фрижидерот.

3. Раширете го колачот со желатин и посипете го со многу рендан кокос. Оставивме коцки за торта да се постават во фрижидер. Ако не сакаме да се расипе страната што седи на послужавникот, можеме да го дупнеме колачот со стап и да го сместиме во сунѓер или плута.

4. Ние го монтираме многу ладниот крем со кора од лимон и шеќер со шеќер. Исечете ги коцките на половина и наполнете ги со кремот. Ние служиме.

Слика: Работи

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Choni anastasio dijo

  Го споделувам со ваша дозвола .. благодарам !!!

 2.   Помеѓу тави и тенџериња dijo

  Колку убав изглед.