Папучињата на Мелос

Многу граѓани и редовни посетители на Мадрид ќе го знаат галицискиот бар Мелос. Сместена во Лавапиес, оваа таверна е позната по своите влечки, голем сендвич направен со два производи од starвездата на Галиција: лакон и тетила сирење. Направени со леб за леб, влечките можат да бидат со големина од околу 30 "x 7". Ако подготвите сендвич како овој од Мелос, сметајте дека ќе имате порција за три лица.

Слика на Мадформод

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Росио Морено dijo

    многу богати влечки !!