Торта со индиски ореви без глутен

Ако имате некои најмали дома кој не може да земе глутен Сигурен сум дека денешниот рецепт ќе ве интересира. Тоа е сунѓерска торта без пченично брашно, со индиски ореви и малку пченкарен скроб, што е многу богато и меко.

Важно е да излезе одлично е добро монтирајте ги јајцата. Needе ни треба кујнски робот или ќе бидеме трпеливи со прачките, бидејќи тие треба да бидат пенливи, така што резултатот ќе биде како што се очекуваше.

Испробајте го, дури и ако можете да го вклучите глутен во вашата диета затоа што ќе ја сакате. 

Повеќе информации - Колач со шунка од глутен без глутен


Откријте други рецепти на: Појадок и закуски, Рецепти без глутен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.