Италијански велигденски „Коломба“

Дали го погледнавте објавувањето на натпреварот? Да? И можеби вашата омилена типична слатка може да биде гулигденскиот гулаб? Да? Како ќе го направиш тоа?

Ако не го знаете рецептот за автентичниот италијански велигденски гулаб, еве го. Тоа е многу мека и непостојана пандишпан, со бадеми. Храброст, велигденските празници исто така ви даваат влез во кујната!

Состојки: 500 гр брашно, 4 јајца, 2 жолчки, 150 гр путер, 150 гр шеќер, 100 гр. бадеми, 100 гр захаросана кора од портокал, 50 гр гранулиран шеќер, 1 чаша млеко, 25 гр пивски квасец, малку сол

Подготовка: Започнуваме со мешање и месење на квасецот растворен во малку топло млеко со половина брашно, додека не формираме пунџа. Оставаме да се зголеми волуменот во покриен сад. Кога ќе го удвои својот волумен, додадете ги јајцата, жолчката, шеќерот, преостанатото брашно, мекиот путер, малку сол, захаросаната кора од портокал исечена на мали парчиња и млекото. На тестенините им даваме форма на гулаб во лет и оставете го повторно да ферментира на подмачкана чинија. Сега насликајте ја површината со преостанатиот жолчка и покријте ја со бадемите и гранулираниот шеќер. Кога гулабот ќе се зголеми двојно во обем, го печеме околу еден час. Првите 15 минути во силна рерна, а потоа во умерена рерна. Подготвена е кога иглата ќе излезе сува.

Слика: захарница

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.