Млечна пита со јаболка

Можеме да го наречеме пита со јаболка или торта од јаболка ... но тоа е најмалку важно. Она што нè интересира е дека е лесно и е вкусно.

Сунѓерска торта без лимон

Дури и ако немаме вага, можеме да направиме многу едноставна торта од лимон користејќи лажици и лажички како мерка. Needе ни требаат 3 јајца и 2 За да ја направиме оваа торта, нема ни да ни треба вага. Useе користиме лажица супа и лажица десерт за да ги измериме количините.

Јајце бела торта со бело чоколадо

Ние ве учиме како да подготвите сунѓерска торта со белки и маслиново масло. Исто така, ќе ставиме неколку капки чоколадо, во овој случај, бело.

Торта од урда

Нежна, мека, мека, нежна ... ова е оваа вкусна торта со урда што децата толку многу ја сакаат. Исто така е брз и лесен за подготовка.

Чоколаден пандишпан за целијакии

Чоколаден пандишпан за целијакии

Вкусна торта што може да ја имаат дури и луѓето со целијачна болест и оние кои не можат да имаат млечни производи. Совршен десерт за Денот на таткото.

Две чоколадни торти

Состојки За 6 лица 200 гр маргарин Тулипан 290 гр црно чоколадо (минимум 60% какао) 130 гр ...

Торта со бобинки

Состојки Служи 4 250 гр маргарин Тулипан 250 гр шеќер за јадење Лажичка лажичка екстракт од ванила ...

Торта од решетки

Состојки 4 јајца (одделени жолчки и белки) 150 грама шеќер 100 грама брашно 100 грама пченкарен скроб ...

Торта кефир

Состојки 200 гр. брашно 180 гр. шеќер 1 лажичка прашок за пециво 90 гр. масло од ...

Печен пандишпан во плех

Ако не сакате да имате кујна полна со саксии и калапи, можете да се свртите кон лимени конзерви за повторно да ги користите ...

Пушена торта со лосос

Состојки 200 гр пушен лосос 100гр брашно 100 гр шеќер 5 јајца 1 лажица растителен маргарин 200

Грчка торта од јогурт

Состојки 1 грчки јогурт 1 чаша екстра девствено маслиново масло јогурт 2 чаши шеќер 3 чаши ...

Брауни со лимон

Состојки 250 гр. путер 430 гр. шеќер за глазура 4 јајца 225 гр. брашно 85 гр. кокос ...

Тирамису Дукан

Состојки за ТОРТАТА: 4 лажици овесни трици 2 лажици трици од цело зрно 2 лажици ...

Торта од карамела

Состојки 1/2 чаша кафеав шеќер 7 лажици путер 1/2 чаша јајца (3-4 приближно) 1/2 чаша сируп ...

Торта со путер

Состојки 250 гр. брашно 1 лажица прашок за пециво 250 гр. несолен путер 200 гр. од

Пудинг од печурки

Како почетен или придружен јадење со месо (чорби, месо во сос, стекови на скара ...), овој пандишпан ...

Снежна торта од кокос и џем

Со нетрпение очекував специјална закуска, но за која не требаше многу подготовка. Тоа е едноставна торта за која само ...

Лесна торта од јогурт

Веќе видовме многу рецепти за торти, од многу вкусови и од различни видови. Но, денес сакам да бидам ...

Бискот од манго

Оваа манго торта ќе ни донесе вкус на арома и вкус на нашите појадоци и летни закуски ...