Сок од манго, портокал и вар

Подготвувањето на овој сок од манго, портокал и вар дома е едноставно. Совршен е за најсреќен појадок благодарение на неговата впечатлива боја и вкусниот вкус.

Сок од ананас, грозје и спанаќ

Грижете се за себе со овој освежителен сок од ананас, грозје и спанаќ. Лесен рецепт за правење и кој ќе ви помогне да водите здрав и здрав живот.

Сок од цвекло и круша

Со овој сок од цвекло и круша можете да додадете боја и вкус на вашите утра. Едноставно се прави и е преполн со антиоксиданти.

Сок од портокал, морков и лимета

Со овој сок од портокал, морков и вар можете да го започнете денот правилно. Едноставно за правење, свеж и полн со витамини за здрава исхрана.

Ликер од смоква без алкохол

Вкусен ликер од смоква без алкохол. Здрав начин да уживате во Божиќ. Пијалок сосема погоден за деца што можете да го направите однапред.

Смути со банана и датум

Подгответе различен појадок со ова смуди од банана и урми. Лесно, брзо и полно со вкус и хранливи материи кои ќе им помогнат на вашите деца да растат.

Смути од ананас и капина

Со ова смуди од ананас и капина ќе уживаме во вкусен, освежителен и хранлив пијалок базиран на природно овошје.

Лимонада од малина

Уживајте во летото со оваа лимонада од малина. Едноставно за правење, освежувачко, природно и полно со витамин Ц. И со само 85 калории.

Смути со ванила и црвено овошје

Вкусно смути од ванила и црвено овошје. Брз и лесен за правење. Комбинирајте ги црвените овошја по ваш вкус за да имате специјално смути.

Сок од ананас и портокал

Сок направен со две одлични овошја: ананас и портокал. Совршен е за целото семејство и лесно се прави со помош на американски миксер.

Смути со диња и праска

Состојки за 3 смути Половина диња 2 праски 1 чаша сладолед од ванила Една лажица сок од лимон ...

Меша од ананас за 2 минути

Иако летото нè напушти, не можеме да ги заборавиме сладоледите и лигите, кои иако не се специјални за ...

Леден Орео шејк

Лесно и брзо се прави, овој богат шејк направен со познатите колачиња Орео, ни обезбедува летна закуска која ...

Бела сангрија, многу лесна

Само со шеќер од овошјето. Дали е оваа сангрија толку витаминизирана и освежувачка наспроти летната жештина. Земе ...

Шејк за кафе топло чоколадо

Иако многу деца не се многу кафе-јадачи, прво поради неговата содржина на кофеин, и второ поради горчливиот вкус и ...

Сок од круша и persimmon

Ако целиот плод не е посветеност на децата, треба да бидете креативни и да им ги нудите на различни начини. На…