Колачиња од тиква за Ноќта на вештерките

Тиква за Ноќта на вештерките! Овие колачиња не само што се во форма на карактеристична маѓепсана тиква, туку ги имаат и во тестото. Тиква ги прави овие бисквити малку сладок, вкусен и ароматичен.

Друга опција: Наполнете ги колачињата со повеќе џем од тиква или друго овошје.

Слика: Фоторегали


Откријте други рецепти на: Појадок и закуски, Празници и посебни денови, Десерти за деца, Рецепти за колачиња, Рецепти за Ноќта на вештерките

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.