Крокети за Ноќта на вештерките

Пеење со нашите рецепти за Ноќта на вештеркитеАјде да погледнеме како да ги прилагодиме сопствените крокети за оваа ноќ на Ноќта на вештерките. Направете им го посакуваниот вкус, а вие ќе треба да ги декорирате само затоа што with Со нив ќе подготвиме вкусни пајаци !! Исто така, погледнете ги нашите рецепти за Ноќта на вештерките. Јам!

Во овој случај нема да објасниме како да ги направиме чекор по чекор, но да она што ќе ви го покажеме се вкусовите од кои можете да ги подготвите овие вкусни крокети.

Можеш ли хоризо крокети кои се вкусни и со многу посебен вкус, подгответе ги пилешки крокети со зеленчук, откритие за најмалите во куќата, или 4 крокети со сирење, цела експлозија на вкус или типично Крокета за шунка на целиот живот, кои се вкусни во секое време.

Го избравме вкусот на крокетите што ги сакаме, сè што треба да сториме е да го украсиме, и за ова, ќе користиме ленти со сирење и ленти од пиперки за да ги направиме нозете на нашите пајакови крокети.

Значи, нема оправдување за правење забавни и лесни рецепти за Ноќта на вештерките!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.