крцкав аспарагус со пармезан: оригинален стартер

Ние секогаш сакаме да ги изненадиме нашите гости со оригинални почетнички и, ако се исто така едноставна mejor Дали имате нешто од овие? Ви предлагам неколку зелен аспарагус со крцкава лебна трошка и прелив од сирење. Оригиналниот рецепт се користи панко, таа јапонска презла што е многу крцкава (не знам каде се наоѓа овде кај нас), но ќе и ставиме добра не-домородна презла.
Состојки: еден куп не многу густ зелен аспарагус, 100 гр пармезан или кое било друго слично шпанско сирење што го сакате, 2 белки, 50 гр презла, 50 гр брашно, бибер, сол.

Подготовка: Ние го миеме аспарагусот и го отстрануваме тврдиот дел од стеблото. Внимателно ги сушиме. Од друга страна, во длабока чинија ги ставаме малку изматените белки и во друга чинија лебни трошки измешани со брашното и ренданото сирење.

Ние го поминуваме аспарагусот низ белките, добро потонувајќи ги, исцедете ги и поминувајте низ смесата со лебници. Ние го треснеме вишокот со големо внимание и се префрламе во послужавникот или решетката за рерна. Ги печеме на околу 220ºС околу 15 минути или додека не добијат интензивна златна боја. Паметно!

Слика и адаптација: хавшевитис

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.