Лесни полнети печурки

Извлечен од познатата диета Дукан, и без да навлегувате во нејзиниот ефект на слабеење, овој рецепт е лесен, здрав и, зошто да не, богат. Ниту пак е скапо или комплицирано јадење. Зошто да не ги испробате овие печурки полнети со свежо сирење и јорк?

Состојки: 12 печурки, 2 чаши 0% свежо сирење, 4 парчиња шунка со малку сол, 1 јајце, сос Перинс, ким, оригано, сол

Подготовка: Ние добро ги чистиме печурките и го отстрануваме педунот. Добро ги сушиме и ги редиме на плех со малку сол.

Исецкајте ги стеблата на печурките и измешајте ги со меленото сирење, мелената шунка, изматеното јајце, сосот и малку ким. Посипете оригано и воведете на околу 200 степени околу 20 минути.

Преку: Гвисандомелавида

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.