лесен леб

лесен леб

Не ни треба миксер за да го направиме лебот, барем да го подготвиме многу едноставен леб што ги објавуваме денес.

На состојките се основите: вода, брашно, сол и квасец. За да го фаворизираме подигањето, ќе ставиме и една лажичка miel но можете да го замените со половина лажичка шеќер.

го имате чекор по чекор фотографии да го подготви. И, исто така, последните фотографии од лебот по печењето. Ќе ми кажеш како ти е.

Повеќе информации - Колачиња за мед


Откријте други рецепти на: Рецепти за леб

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.