Неделно мени од 14 до 18 ноември

Среќна недела !! Започнавме уште еден понеделник, со наполнети батерии и со многу добро неделно мени, затоа забележете и…. Ајде да готвиме !! Искористи!

Понеделник

Храна: Тиквички полнети со спанаќ со мелено месо
Десерт: Овошна салата со крем

вечера: Печена бела риба со крем сос
Десерт: Топки од банана и житни култури

Вторник

Храна: Домашни ќофтиња со шпагети
Десерт: Домашна јагода Petit Suisse

вечера: Супа од праз
Десерт: Крем од банана

Среда

Храна: Леќа на баба
Десерт: Македонија облечена со мед и лимон

вечера: Фламенкини од бела риба
Десерт: Јогурт со смокви и допир со мед

Четврток

Храна: Пилешки гради со сос од печурки
Десерт: Јаболкова салата со крем од крем

вечера: Крем од тиква со јаболко
Десерт: Памук од ванила без јајце

Петок

Храна: Рижото од тиква
Десерт: лижавчиња со киви

вечера: Печени пилешки тапани со бело вино
Десерт: Карамелизирани круши

Искористи!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.