Четири сирења пица, кои?

Состојки

 • 1 основа на маса де пица
 • четири видови сирење
 • сос од домати (по избор)
 • бибер

Рокфор, моцарела, горгонзола, коза, ементал, гауда, рикота, манчего, скаморза… Сигурно знаете многу повеќе видови сирење и што сакате да вклучите во вашата пица четири формаџии, како што го нарекуваат Италијанците. Јас го правам многу сочен и со многу сирење. Постојат оние кои го претпочитаат крцкаво и со тенок слој сирења, многу златно-кафеава. Како што ти се допаѓа?

Подготовка:

1. Многу тенко ја шириме основата за пица и ја ставаме на плех покриен со нелеплива хартија.

2. Ние можеме да ја шириме основата со тенок слој домат. Италијанците обично ја подготвуваат оваа пица „Во Бјанко“.

3. Ние ги дистрибуираме четирите сирења на тестото. Можеме да ги дистрибуираме мешани или одделно, според нашиот вкус.

4. Ја ставаме пицата во рерна загреана на 220 степени околу 20 минути.

Слика: Xsrecepts

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

10 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ознака за потеклото на Черимоја dijo

  Кога ќе ме вклучите во рецепт? Деноминацијата на потекло од јаболко од месо е овошје со многу хранливи својства за деца и возрасни.

 2.   Беатриз Хименез dijo

  Па момци, ова е исто како богато, го ставаме во тестер & мислење

 3.   Рецепт - Рецепти за деца и возрасни dijo

  Само што ни дадовте идеја за деноминацијата на потеклото на Чиримоја, па ќе направиме рецепт со хримоја !! бидете внимателни затоа што утре ќе го имате! :)

 4.   Беатриз Хименез dijo

  Еј, сакам да ги знам својствата на јаболкото од крем

 5.   Ознака за потеклото на Черимоја dijo

  Ви благодарам, ве молам!

 6.   Рецепт - Рецепти за деца и возрасни dijo

  Нема проблем!! ви благодариме што не прочитавте !!! Черимоја има многу својства! богата со витамини Ц и А, тоа е антиоксиданс и исто така е целосно препорачливо за луѓе кои страдаат од висок крвен притисок или нарушувања на срцето или крвните садови. Значи, јаболкото од крем е високо препорачливо овошје !!

 7.   Беатриз Хименез dijo

  Не знаев, не знаев

 8.   Беатриз Хименез dijo

  Па, јас го запишувам, еј

 9.   Беатриз Хименез dijo

  благодарение

 10.   Ознака за потеклото на Черимоја dijo

  Исто така, веќе знаете што велат ..., ВИЈАГРА И ПРИРОДЕН ЕФЕКТ хахахаха,