Риче киче за да ги искористите остатоците од новогодишната ноќ

Сигурно ќе ни останат риби од новогодишната вечера и не знаеме што да правиме со тоа. Она што го имаме јасно е дека нема да ја фрлиме рибата и дека сакаме да биде лесно и брзо јадење за правење. Овој ист вид на јадења за да ги искористат остатоците Веќе ги советуваме по Бадник.

Во овој случај, ние ќе направиме киче од риба, солена торта што треба да биде во рерна за кратко време и од која, земајќи добар клин, децата ќе имаат прекрасна вечера.

Состојки: Лист од скршени тестенини, кромид, варена или печена риба, 3 јајца, 500 мл течна павлака, сол и црн пипер

Подготовка: Поставете тркалезен калап за торта со тестенините за кратки мирис и претходно печете го во рерна пет минути на 180 степени. Во меѓувреме ги мешаме рибата, запечениот кромид и кремот со изматените јајца и солта и црниот пипер. Ние го истураме ова тесто преку тестенините за кратки микросхемот и ги ставаме повторно во рерна додека кишкото не порумени.

Слика: Причити

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.