светла леќа

леќа без колбас

Чорбата од леќа не мора да биде калорично јадење. И еве го доказот. Денешната леќа се прави без колбас и без месо и, и покрај тоа, е многу вкусна. Тие се некои светла леќа кои носат и зеленчук, иако не се гледаат.

Тие носат морков, праз и компир. Овие состојки,  откако ќе се сварат, ќе ги здробиме заедно со парче пржен леб. Ќе добиеме еден вид густо пире кое ќе послужи за згуснување на чорбата.

Децата многу ги сакаат, дури и оние кои повеќе не сакаат да јадат зеленчук затоа што, во овој случај, не се ниту видливи, ниту забележливи.

Повеќе информации - Супа од морков


Откријте други рецепти на: Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.