Забавни рецепти: американски појадок за Денот на вineубените

Леб, јајца и колбаси. Тие се една од главните состојки на англосаксонскиот појадок. Дали сакате да уживате во Денот на вineубените од моментот кога ќе се разбудите? Па, предложете да го подготвите ова романтичен, комплетен и лесен појадок. Е се забавувате давање форма на срце на леб, варени или пржени јајца, па дури и колбаси. Како? Не грижи се, ние те учиме.

Подготовка

 1. Почнуваме. Прво, ќе видиме како да набавиме исечени срца од леб. Едноставно имаме врска со секач за колачиња во форма на срце. Ако го купиме во различни големини, можеме да создадеме дупки и во парчињата леб со помалите секачи за тестенини. На овој начин, и како што гледаме на фотографијата, ќе го откриеме полнењето на сендвичите што ги подготвуваме.
 2. Овие калапи или секачи исто така можат да ни послужат да им даде на пржените јајца форма на срце или на скара. За да го направите ова, го ставаме парчето во тавата и го пукаме јајцето внатре, оставајќи го да се готви на средна топлина, така што ќе се направи добро.
 3. Одиме со најтешкото досега. Јајца тврдо варени. Не е многу тешко. Главната работа е варете ги јајцата во вода како и обично. Покрај тоа, Haveе мора да набавиме пакет млеко, неколку гумени ленти и чепкалка за заби. Formе формираме еден вид брод со картон, на кој ќе го поставиме јајцето и ќе го притиснеме со стап поддржан од гумени ленти за да го направиме самиот жлеб на срцето. Ова упатство може да ти служи.
 4. И, конечно, колбаси. Полесно е отколку што можеме да мислиме. Откако ќе се свари, Theе ги поделиме колбасите на половина по должина, но без да стигнеме до крајот. Внимателно преклопете ги двете делови од колбасот, така што тие ќе се сретнат на нивните краеви. Ние им се придружуваме со конец чепкалка за заби. Ги загреваме повторно.

Слики: играј со храна, самомиделисно, финартамерика, подароци21

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марифер Санпез dijo

  Се чини како многу добра идеја да изненадите
  наш партнер со кој било од овие појадоци
  романтично, не само на Денот на вineубените, туку и во кој било
  момент