Смуди со манго во Термомикс

Добра чаша Смути со манго Многу е интересна опција да се разладите во жешките летни попладне. Исто така, со термомикс е многу брз рецепт да се направи така што за неколку минути ќе го имате подготвен.

Смуди со манго во Термомикс
Дали сакате да уживате во освежителен и многу вкусен пијалок? Ако имате добра манго, ќе имате навистина импресивно тресење.
Автор:
Кујна соба: Модерна
Тип рецепт: Десерт
Порции: 4
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 1 манго
 • 2 замрзнати јогурти од ванила (250гр)
 • 200гр млеко
 • 100 гр сок од портокал (приближно 2 портокали)
 • Неколку лисја од нане за украсување (по избор)
Подготовка
 1. Ние ги ладиме јогуртите.
 2. Ние лупиме манго и ја отстрануваме коската.
 3. Ги ставаме сите состојки во чашата и програмираме 2 минути, брзина 10.
 4. Сервирајте во чаши и украсете со неколку парчиња овошје, свежа нане или што и да сакате. Ние служиме веднаш ладно.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 130

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.