Хумус рецепт, совршен почетник за изненадување

Хумус е многу типичен рецепт за арапска кујна, во основа тоа е пире од леблебија што малку по малку добиваше поголема важност како рецепт за придружба или како почетник благодарение на фактот дека е најлесно да се подготви.

Подготовка

Измијте ги наутите со ладна вода да се отстрани течноста од пакувањето. Исцедете ги и ставете ги во чашата со мешалка. Започнете да ги уништувате и додадете излупено чешне лук, сол, ким, сок од лимон и сос од тахини. Доколку го немате овој сос, можете да го подготвите одделно во чаша блендер со две лажици ким и четири лажици маслиново масло.

Добро победи ја мешавината од наут, и Додадете ја водата малку по малку додека тестото не стане кремасто.
Откако е подготвена, ставете го тестото во сад и со лажица притиснете го центарот, додека правите мали жлебови во форма на кругови, за да биде многу поубав.

Украсете со маслиново масло и слатка пиперка. За да го придружувате, не заборавајте леб од пита или, ако не успеете, мали стапчиња за леб.

Вкусно е!

Во Рецетин: Хумус од цвекло, давајќи малку боја

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.