Сок од ананас и банана

Продолжуваме да уживаме во последните недели од летото со прошетки и екскурзии. И за закуска што обично ја подготвуваме вкусни овошни рецепти како овој сок од ананас и банана.

Сокот е многу едноставен за правење, а има и вкусен и освежителен вкус на тропско овошје.

Шејковите, соковите и пијалаците се препарати кои се прават за 1 минута и може да бидат лесно се транспортираат. Значи, ги имате подготвени за ужинка за време на екскурзијата.

По овие излети секогаш носиме дома мали богатства како диви капини. Веќе знаете дека ги сакаме и дека ги користиме соберат да се подготват други вкусни рецепти.

 

Сок од ананас и банана
Вкусен и едноставен сок за уживање во секое време.
Автор:
Тип рецепт: пијалаци
Порции: 2
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 150 гр малку зрела банана
 • 250 гр ананас
Подготовка
 1. Ние лупиме овошјето и исечете ги на парчиња погодни за нашиот соковник.
 2. Ги ставаме низ блендерот.
 3. Ние служиме, незасладен, добиениот сок.
 4. Можеме да го послужиме со ражничи од различни плодови; капини, како оние на фотографиите. Малини и јаболко или јагоди и банана кои се исто така многу вкусни.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 132

Повеќе информации - Специјален десерт од капини


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.