Супа од сирење и колбаси

Состојки

 • 8 колбаси
 • неколку избрани зеленчуци за супа (морков, праз, кромид, целер, репа, зелка ...)
 • 500 мл. пилешка супа
 • 400 мл. млеко
 • 150 гр. сирење чедар
 • 50 гр. крем сирење
 • бибер и сол

Ние веќе го чувствуваме студот на есента во нашето тело. Топлината на телото што добра супа ни ја дава за време на вечерата е многу пријатна. Не мора да се грижиме за децата ако им го подготвиме овој рецепт. Мислам дека не прават лица со сирење и колбаси ...

Подготовка: 1. Соте зеленчук многу добро исецкан на масло и со малку сол додека не стане мек.

2. Потоа, ги додаваме исецканите колбаси за да добијат боја.

3. Додадете супа и вриејте неколку минути.

4. Од друга страна го загреваме млекото и ги топиме двете сирења во него. Ако видиме дека е потребно, даваме удар на миксер. Ние го додаваме овој крем во супа од зеленчук и колбаси и се мешаме. Мораме да избегнеме повторно вриење за да не се исечат млекото и сирењата и да ни остане супа со мазна или кадифена текстура.

Слика: Бобеванс

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Слика на зачувување на Маноли Лопез Сантана dijo

  mmmmm