Суфле од ракчиња

Ако сакате морска храна, ќе ви се допадне овој рецепт за суфле од ракчиња. Јадење со мазна текстура и мазен вкус што ќе стигне до вашето непце и сигурно ќе го обожавате. Исто така, рецептот е многу лесен за готвење, уживајте во него.

Состојки за 4 лица: две лажици путер, две лажици брашно, лажица екстракт од домати, пиво, четири жолчки, шест белки, сол, мелен пипер, половина лажица тарагон и чаша сецкани ракчиња.

Подготовка: Загрејте го путерот додека не се стопи и додадете го брашното, промешајте нежно и додајте го екстрактот од домат и пивото и продолжете со мешање додека не добиете сос со средна дебелина.

Го тргаме од оган и го зачинуваме со малку бибер, сол и тарагон. Додаваме жолчки и добро матиме, додека од друга страна ги правиме белците до снег и исто така ги додаваме. На крај додаваме сецкани ракчиња и сè добро промешуваме.

Ставете во подмачкан калап за суфле и во многу топла рерна 25 минути. се служи многу топло.

Преку: Рецепти
Слика: Само рецепти

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.