Сад грав со компанго

Грав од тенџере

Знаеме дека за подготовка на добар грав со компанго е потребно време. Но, што ако не го натопивме гравот и сакаме да го имаме готово за половина час? Па, ќе мора да го повлечеме тенџере грав, од кои веќе се варени и конзервирани.

Тие не се исти, но го даваат ударот, особено ако ги готвиме со нив компанго: тој прекрасен изум на домати, сланина и колбас од крв.

Alsoе ставиме и малку бибер, морков и компирНа Кога овие вторите ќе се сварат, нашиот грав ќе биде готов.

Повеќе информации - Хоризос по ѓаволите


Откријте други рецепти на: Рецепти за мешунки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.