забен камен на фут

забен камен на фут

Дали сакате да направите некои различни канапе или предјадења? Можете да направите подлога за полнење како забен камен со фут како главна состојка. Тоа е многу лесен рецепт, каде Колбасот ќе го исецкаме многу ситно, со власец, кисели краставички и некој сос како сенф и сос Перинс. Мешавината од сè ќе ни создаде сензационален хаос, каде што можеме да наздравиме и да изгледаме како вистински готвач.

Доколку ви се допаѓа овој тип на рецепти и со оригинални идеи можете да ги пробате нашите избор на различни канапеи или нашата Паштета морска храна да се шири

забен камен на фут
Автор:
Порции: 4
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • Бисквити или мали тостови
 • 1 леб фут
 • 8 мали цреши домати
 • 1 мал млад кромид
 • 2 кисела корнишони
 • 1 лажичка Перинс сос
 • 1 лажичка сладок сенф
 • Маслиново масло
Подготовка
 1. Продолжуваме со отстранување кожата на стапалото или го оставаме ако кожата е од природно потекло. Исто така се лупиме и чистиме младиот кромид
 2. Ние се миеме доматите. Идеалниот е многу ситно исецкајте ги сите состојки, но ако имаме кујнски робот ќе биде многу полесно да го направиме овој рецепт,
 3. во роботот Додадете го футот на парчиња, кромидот исечен на четири дела, киселите краставички, доматите, сосот Перинс и сенфот. Се мешаме со функцијата за сечкање. Ако е Thermomix ние програмираме 30 секунди со брзина 7.
 4. Истурете ја смесата во сад и истурете прскање маслиново масло, но без да го оставите премногу течен, туку прилично компактен.
 5. веќе можеме наполнете ги нашите здравици како канапе. Можеме да ги украсиме со ситни ливчиња од која било ароматична билка.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.