Хоризо по ѓаволите

Хоризос варен на оган

Овие хоритории ќе не изненадат не само од начинот на подготвување, туку и од нејзината крцкава текстура. Ние ќе ги готвиме на оган, па оттука и оригиналното име на колбаси во пеколот.

За да ги создадеме тие пламени, ќе користиме алкохол. Во овој случај, ракија, но можете да го замените со друг се додека има висока диплома.

Willе користиме а тенџереНа За добро да се запали алкохолот, ве советувам дека тепсијата е многу жешка. Еве неколку фотографии чекор по чекор за да добиете идеја за процесот.

Хоризо по ѓаволите
Хоризовите варени на овој начин се многу добри.
Кујна соба: Традиционален
Тип рецепт: Carnes
Порции: 3
Време на подготовка: 
Време за готвење: 
Вкупно време: 
Состојки
 • 3 или 4 хоризои
 • Ракија или друг алкохол со висока јачина
Подготовка
 1. Го исекуваме хоризо на дебели парчиња. Ги ставивме во глинен сад.
 2. Ги попрскуваме со ракија или фино вино.
 3. Ги ставаме на шпоретот и, кога е жешко, ги отстрануваме.
 4. Ги запаливме колбасите да ги разгориме и ги оставивме да се варат додека не се потроши алкохолот.
 5. И веќе ги имаме подготвени.
Сметки
Многу е важно аспираторот да не е вклучен додека го подготвувате овој рецепт.
Нутриционистички информации по порција
Калории: 300

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.