10 рецепти на Роскон де Рејес кои не можете да ги пропуштите

Неколку дена до долгоочекуваната ноќ на Кралевите Денес сакаме оваа типична слатка што го стави последниот допир на Божиќните празници да биде совршена и можеме да ја направиме дома совршено. За да го направите ова, сакавме да ги собереме 10 најдобри рецепти на Роскон де Рејес во Речетин за да можете да го направите тоа непречено и чекор по чекор. Да започнеме?

Една од најважните работи кога се подготвува и се прави совршен е ферментацијата на тестото Роскон де Рејес. Не пропуштајте ја објавата во која детално ви објаснуваме како треба да биде ферментацијата на Роскон де Рејес за тестото да биде совршено.

10 рецепти за да го направите Roscón de Reyes совршен за вас

Без оглед на типот на Роскон де Реје што го правите, ние би сакале да ни го покажете резултатот и да ни кажете колку е одличен. Ајде да видиме што мислите за следниве предлози :)

1. Лесно тесто Роскон де Рејес

роскан-сива боја
Ние ги објаснуваме чекор по чекор сите клучни упатства во процесот на подготовка на рецептот за роскон: месење, обликување, подигање ... Исто така, во случај да не сте знаеле, една од предностите на подготовката на Роскон де Рејес дома, а не купување е тоа што можете да го направите како што сакате, вкусови што сакате и кога сакате.

2. Тесто Роскон де Рејес со јогурт

Тоа е лесно, брзо тесто, без потреба да се крева и многу нежно, надополнето со малку јогурт што му дава вкусен вкус.

3. Роскон де Рејес со фил од сирење маскарпоне

Уште една идеја е да го наполниме нашиот Роскон де Рејес, иако тоа ќе важи и за колачи, како глазура од различни препарати или намачкано на кроасан.

4. Различни пломби за Роскон де Рејес

Ако оваа година вие сте задолжени за подготовка на росконот, ќе мора да направите и богат фил. Или неколку, затоа што можете да ги комбинирате во иста крофна, дури и надредени на неколку слоеви крем и крем, на пример.

5. Диета Роскон де Рејес Дукан

Оставајќи го настрана традиционалниот Роскон де Рејес и за сите оние кои се на диета, уште една година, го донесуваме Роскон де Рејес погоден за диетата Дукан, без јајца, млеко и глутен.

6. Роскон де Реје од чоколадо

Совршен за оние со слатки заби и зависници од чоколадо во куќата. За да го украсиме, можеме да го замениме овошјето со чоколадни чипови (ставајќи ги на површината на тестото откако ќе се формира крофна).

7. Роскон де Рејес во Термомикс

roscon_thermomix

Дали имате Термомикс дома и сè уште не сте се осмелиле да го направите Роскон де Рејес? Сигурно со овој рецепт можете да го направите тоа многу лесно со трепкање на окото. Не пропуштајте го чекор по чекор.

8. Роскон де Рејес без млеко или јајце

За сите што имате малку алергија на јајца и млеко дома, ова е вашиот роскон.

9. Пудинг од Роскон де Рејес со она што ни остана

Одличен начин да ги искористите остатоците од Роскон де Рејес, без да ги фрлате кога ќе почне да станува малку тешко.

10. Торта Роскон де Рејес за да ги искористи остатоците

Откако ќе заврши Божиќ, ни преостанува уште Роскон и не знаеме што да правиме со него. Можеме да подготвиме торта Роскон де Рејес со остатоците. Вкусно е и ќе ги искористиме оние остатоци што претходно мислевме да ги фрлиме.

Убаво поминете и среќна Дванаесетта ноќ!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Lianxio Блогер dijo

    Па, каква компилација !!! Го сакам!!!